Porady dla użytkowników i miłośników naszych naczyń ceramicznych !

Porady dla użytkowników naszych naczyń ceramicznych !

Wytwarzaną z białej gliny ceramikę unikatową wypala się w nowoczesnych ceramicznych piecach w temperaturze 1250ºC. „Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu stosuje bezołowiowe szkliwa, co powoduje, że nasza ceramika jest EKOLOGICZNA, przeznaczona do kontaktu z żywnością, odporna na ścieranie, dlatego bezpieczna w piekarnikach, zmywarkach do naczyń i kuchenkach mikrofalowych.

Kuchenki mikrofalowe

Nasze naczynia ceramiczne unikatowe nadają się do podgrzewania potraw w kuchenkach mikrofalowych, co znacznie ułatwia naszą codzienność i usprawnia przygotowywanie ciepłych potraw. Obecnie, gdy właśnie czas jest dla wielu z nas wyznacznikiem rytmu dnia, szybkość przygotowania naszych dań jest niezwykle istotna.

Piekarniki

Nasze naczynia ceramiczne unikatowe nadają się do zapiekania potraw w piekarnikach. Naczynie z potrawą należy wkładać do piekarnika, stopniowo podgrzewać do zadanej temperatury przepisu kulinarnego. Nasze wielofunkcyjne, różnorodne kształty naczyń pozwalają na przygotowanie wielu dań, mięs, warzyw, zapiekanek oraz wybornych ciast. Wystarczy tylko dobrać rozmiar i kształt, w którym nasze zapiekane danie będzie wyglądać i smakować spektakularnie.  Możemy pokusić się nawet o dobór dekoracji do serwowanej potrawy, goście będą zachwyceni, widząc z jaką precyzją dbamy o każdy szczegół.

UWAGA!  Należy jednak pamiętać, że nie wolno stawiać wyrobów ceramicznych unikatowych na bezpośredni ogień z otwartego palnika kuchenki, na płytach ceramicznych i indukcyjnych. Może to spowodować uszkodzenie naczyń ceramicznych.

Zmywarki

Nasze naczynia ceramiczne unikatowe można używać w zmywarkach. Podszkliwnie nakładana dekoracja jest bezpieczna w zmywarkach,  kolor farby na zawsze pozostanie niezmienny, naczynia będą trwałe i przez wiele lat nie zmienią swojego wyglądu. Wysoka temperatura wypału wyrobów ceramicznych to gwarancja tej trwałości.

Lodówki

Należy pamiętać, aby nie wstawiać naczyń ceramicznych unikatowych do piekarnika lub kuchenki mikrofalowej bezpośrednio po wyjęciu z lodówki. Przy nagłych zmianach temperatury, kiedy ceramika unikatowa poddawana jest szokowi termicznemu, może ulec uszkodzeniu !

 

Wszystkie porady użytkowania naszych unikatowych wyrobów ceramicznych zachęcają do ich wypróbowania w naszych, domowych warunkach, przekonajmy się, czy ta trwałość jest naprawdę tak duża i czy to piękno ceramiki pozostanie z nami na długie lata. Z pewnością tak !!!

Dodaj komentarz