You are currently viewing DLACZEGO TYLKO CERAMIKA, CZYLI O TYM, CO W CERAMICE ARTYSTYCZNEJ NAJLEPSZE !!!

DLACZEGO TYLKO CERAMIKA, CZYLI O TYM, CO W CERAMICE ARTYSTYCZNEJ NAJLEPSZE !!!

Dlaczego tylko ceramika, czyli o tym, co w Ceramice Artystycznej najlepsze !!!

Naczynia gliniane od wieków służyły człowiekowi w codziennym życiu, proste formy z czasem stawały się bardziej skomplikowane i wyrafinowane,  ozdabiane  wzorkami, raz były kolorowe a raz monochromatyczne.

„Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu od ponad 70 lat produkuje najlepszą ceramikę, która na przestrzeni lat ulegała zmianom i modyfikacjom, jednak zawsze miała swój niepowtarzalny styl i charakter. Nasze naczynia są rozpoznawalne i cenione na całym świecie z wielu powodów.

Jednym z nich jest niezaprzeczalnie doskonała, najlepsza jakość oraz różnorodność kształtów i dekoracji.  Każdy z nas może dopasować naczynia ceramiczne do swojego wnętrza np. poprzez wybór dekoracji, których w Spółdzielni jest kilka tysięcy. Kilka tysięcy różnych zdobień to naprawdę imponująca ilość zwłaszcza, że produkcja jest w całości wykonywana ręcznie. Wszystkie dekoracje zostały zaprojektowane przez uzdolnionych artystów, którzy z pasją tworzą dziesiątki nowych wzorów rocznie.

Wracając do trudnych wyborów najlepszych naczyń do naszych domów, to najważniejsze jest dopasować kształt do naszych potrzeb, znaleźć taką formę, która będzie zarówno piękna jak i funkcjonalna.

Można rozpocząć kolekcjonowanie naczyń od tych niezbędnych nam codziennie, jak kubki i talerze deserowe lub małe miseczki, a kończąc na dekoracyjnych paterach i wazonach, których w naszej ofercie nie brakuje. Oferta Ceramiki Artystycznej obejmuje szeroki zakres kubeczków i filiżanek przeróżnych kształtów. Mamy kubki proste, pękate, wysokie, małe i duże a każdy z nich może mieć inne przeznaczenie, które określimy my sami. Jeżeli lubimy dużą porcję kawy, wybierzmy kubek 812 o pojemności  0,5l., będzie piękny, trwały i będzie długo utrzymywał ciepłą kawę. Jeżeli ilość napoju nie musi być tak duża, wybierzmy kubek 236, o prostym, klasycznym kształcie, o pojemności 0,3l. Dla amatorów małej czarnej najlepszym wyborem będzie komplet 770 o pojemności 0,18l.

Dlaczego Ceramika Artystyczna jest najlepsza? Dlatego, że każdy z nas może mieć naczynia najlepszej jakości, pięknie wykonane i bardzo trwałe, o których będziemy z pasją opowiadać w kolejnych odsłonach „Dlaczego tylko ceramika, czyli o tym, co w „Ceramice Artystycznej” najlepsze”.

 

Dodaj komentarz