You are currently viewing WYBIERAMY PREZENT IDEALNY !!!!

WYBIERAMY PREZENT IDEALNY !!!!

Wybieramy Prezent Idealny !!!

Obdarowywanie prezentami to zawsze niezwykłe wydarzenie. Na początku są poszukiwania pomysłu, czasem krótsze i oczywiste a czasem takie, które spędzają nam sen z powiek, bo chcemy wybrać prezent, który będzie do osoby obdarowanej pasował idealnie. Odpowiadał jej gustom, potrzebom i odzwierciedlał  jej charakter. Naszym zdaniem zawsze trafiony będzie prezent z „Ceramiki Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu, piękny, funkcjonalny, zawsze potrzebny a co najważniejsze, dzięki bogatej ofercie kolorystycznej zwykle dobrze dopasowany. Naczynia ceramiczne to wyjątkowo szeroki zakres form oraz dekoracji. Naczynia jak wiadomo są w każdym domu zwyczajnie niezbędne a ceramiczne, trwałe i w dodatku niezmiennie piękne to już prawdziwe must have.  Kubek zawsze będzie prezentem uniwersalnych a indywidualnym będzie wybór dekoracji, w której jest namalowany. Tutaj możemy dać ponieść się naszej wyobraźni oraz znajomości charakteru osoby szczęśliwie obdarowanej. Jeżeli lubi rzeczy proste, klasyka będzie zawsze idealna, jeżeli jest duszą artysty doskonałym będą naczynia w dekoracjach  unikatowych lub nawet w Limitowanej Edycji. Ważny jest także dobór charakteru dekoracji, czy wzór kwiatowy, geometryczny lub mieszany, monochromatyczny albo cudownie kolorowy.

Prawdziwym dziełem sztuki i z pewnością prezentem nietuzinkowym są naczynia dekorowane wzorami Limitowanej Edycji, wykonywane przez naszych artystów. Przez lata malowania Limitowanej Edycji mieliśmy wiele wzorów, głównie kwiatowych, cieszących się ogromną popularnością wśród miłośników twórczości naszych projektantów, zwłaszcza Marii Starzyk i Teresy Liany i Jacka Chyły, którzy razem z Marylą Iwicką, Ireną Mączką namalowali pierwszą linię Limitowanej Edycji. Wszystkie naczynia rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki  szczęśliwi nabywcy zachwyceni talentem projektantów prosili o więcej. Prawdziwe ceramiczne dzieła sztuki były jednak dosyć pracochłonne, w związku z tym nigdy nie trafiły do masowej produkcji i stanowiły coś prawdziwie wyjątkowego.

W ostatnich latach do grona osób malujących Limitowana Edycję dołączyło kilku projektantów, miedzy innymi Edyta Rudzik, która w swoich pracach pokazała nam bajkowy świat pędzlem malowany. Każda praca była inna a zakres tematyczny właściwie nieograniczony, artystka potrafi idealnie wczuć się w każdą tematykę, latem malując egzotyczne zwierzęta lub greckie klimaty, kolorowe ryby, jesienią szukające schronienia jeże i poukładane mimochodem dynie,  a czasie bożonarodzeniowym Mikołaje z całym workiem prezentów.

W tym roku w Mikołajki prezentujemy Limitowaną Edycje autorstwa Marty Matejewicz, obraz kamieniczek, niezwykle barwnych domków z dachami pokrytymi grubą warstwą śniegu, gdzie w każdym oknie świeci się światło. Wydaje się, że wszyscy czekają na Świętego Mikołaja i nikt nie chce spać, a jest już przecież noc, jest księżyc i migające gwiazdki. Patrząc na obraz ceramicznej kompozycji, Jest jeszcze mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia, ale to już zostawiamy Państwu.

Ceramiczne patery i kubki ręcznie malowane, które ozdobią nasz dom w sposób inny niż wszystkie, czy będą prezentem trafionym?

Są idealne !!!

Dodaj komentarz