CERAMIKA EKOLOGICZNA – PIĘKNO W HARMONII Z NATURĄ

Funkcjonalne naczynie ceramiczne !!!

 

Każdy  wyrób  wyprodukowany w „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu został zaprojektowany dla Twojej kuchni – nasze kubki pasują do ekspresu do kawy, a półmiski, miski, salaterki i zapiekanki zostały wymierzone, aby pasować do zapiekania wielu potraw w piekarnikach. Naczynia ceramiczne mogą służyć także do serwowania i przechowywania żywności. Oprócz swojej praktycznej strony, ceramika jest niekwestionowaną ozdobą naszych wnętrz. Piękne, ekologiczne i funkcjonalne wyroby ceramiczne towarzyszą nam każdego dnia, wywołując zachwyt, uznanie i zadowolenie. Zachwyt różnorodnością wzorów dekoracji i form, uznanie za wyrób doskonały w formie i zadowolenie z posiadania czegoś ekologicznego i  przyjaznego naturze.

Naczynia ceramiczne to nie chemia, lecz ziemia!

Surowce używane do produkcji mas i szkliw, takie jak gliny i skalenie, pochodzą z lokalnych odkrywkowych kopalni surowców mineralnych z okolic Bolesławca. Proces ich wydobycia, przeróbki i przygotowania do produkcji nie wymaga zastosowania żadnych środków chemicznych, dzięki czemu masy ceramiczne są materiałami ekologicznymi. Możemy cieszyć się produktem przyjaznym dla środowiska, a jednocześnie spełniającym nasze wymagania użytkowe.

Szkliwa i farby ceramiczne są ekologiczne !!!

„Ceramika Artystyczna” poddaje swoje wyroby badaniom pod kątem obecności pierwiastków ołowiu i kadmu, które są przeprowadzane przez akredytowane Laboratorium Pracowni Chemicznej Przedmiotów Użytku we Wrocławiu. Wyroby ceramiczne produkowane w „Ceramice Artystycznej”

Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu

są bezpieczne w kontakcie z żywnością, ponieważ są ekologiczne i nie zawierają kadmu, ani ołowiu.

 

Odzyskiwana glina (masy ceramiczne) z procesu produkcyjnego !

Odpady mas ceramicznych z formowania i odlewania wyrobów oraz wadliwy półfabrykat biskwitowy trafia do ponownego procesu produkcyjnego jako uzupełnienie mas ceramicznych, co daje rocznie 70 ton gliny wykorzystanej ponownie.

CERAMIKA EKOLOGICZNA – PIĘKNO W HARMONII Z NATURĄ !!!

Dodaj komentarz