NASZ KOBALTOWY ŚWIAT – DEKORACJA U4830

Tej dekoracji nie sposób ominąć lub przegapić, zna ją prawie każdy miłośnik ceramiki artystycznej oraz fan twórczości Marii Starzyk. Artystka od wielu lat zachwyca nas swoim wyczuciem stylu, talentem do malowania i nieograniczoną tematyką swoich wzorów. Czasem wystarczy mała iskierka, jakiś pomysł, aby dekoracje mnożyły się na talerzach. Białe gile to wzór ponadczasowy i powszechnie uznawany jako coś niezwykle pięknego.

Dekoracja u4830 zachwyca swoją delikatnością i wdziękiem, idealnie wpisuje się w zimowe klimaty, pasując także do obecnych jasnych, biało-szarych  wnętrz. Białe gile, dumnie siedzące na szarych gałęziach, szare delikatne stemple oplatające naczynie, przeplatane jasno-niebieskich szlaczkiem i białymi kropeczkami. Wszystko jest spójne, w pastelowych odcieniach, charakter wzoru Marii Starzyk jest bardzo spokojny i wyważony. Zwierzątka a szczególnie ptaszki, które są wplatane w bardziej lub mniej kolorowe dekoracje, malowane na naczyniach ceramicznych od lat zdobywają uznanie klientów, którzy coraz bardziej świadomi wpływu jakie mamy na środowisko, dbają o naszych mniejszych braci i jednocześnie ozdabiają kuchnie i salony motywami fauny i flory. Ze względu na popularność dekoracja U4830 – białe gile autorstwa Marii Starzyk znalazła się w ofercie sklepu internetowego Ceramiki Artystycznej, Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu i jest jedną z najlepiej sprzedających się dekoracji.

Nasza ceramika jest produktem ekologicznym, wytwarzana z gliny, wypalana w wysokiej temperaturze w specjalistycznych piecach ceramicznych, może przetrwać lata intensywnego użytkowania w nienaruszonym stanie. Dekoracje są nakładane podszkliwnie, farbami ceramicznymi, za pomocą stempli oraz pędzli w stu procentach ręcznie. Naczynia są więc wyjątkowe, techniką wytwarzania nawiązują zarówno do do tradycyjnych metod produkcji ceramiki, jak i posiadają  nutę współczesności poprzez swoje bogate, nowatorskie wzornictwo. To, że nasze naczynie podobają się każdemu, wiemy od lat, jest to zasługa urozmaiconego wzornictwa, nadążającego za wymagającym rynkiem konsumentów oraz bez wątpienia produktu najwyższej jakości.

 

Dodaj komentarz