WIELKANOC – CZAS NIEZWYKŁY

Wielkanoc w naszym kalendarzu spotkań rodzinnych jest bardzo ważny, to czas rodzinnego ciepła i miłości. Przygotowania do tego duchowego przeżycia rozpoczynamy znacznie wcześniej, a naszą tradycją jest długie biesiadowania i spożywanie tradycyjnych wielkanocnych potraw, jak jajka w każdej postaci, kiełbasy, sałatki, mięsa i żurek są zwyczajnie niezastąpione. Niezastąpione jest także zastawa stołowa, która w czasie świąt musi być perfekcyjna. Taka na pewno jest nasza ceramika, ręcznie wytwarzana i dekorowana, najlepszej jakości i zawsze dobrze prezentująca się na stole z białym obrusem.

Każdego roku projektanci Ceramiki Artystycznej, Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu stoją przed trudnym zadaniem zaprojektowania nowych wzorów, uwzględniając dekoracje i formy świąteczne na Wielkanoc. Przez wiele lat funkcjonowania naszej firmy projektanci stworzyli wiele różnych form niezbędnych nam podczas świąt.

Oprócz tradycyjnych naczyń ceramicznych, jak talerze, patery, bulionówki, kompletów filiżanek, półmisków  i  mniejszych lub większych mis na przeróżne potrawy wielkonocne, posiadamy w swojej ofercie handlowej także dwóch wielkości talerze na jajka, formy do pieczenia wielkanocnych bab i mazurków, oraz pasztetów, koszyczki ceramiczne na przepiękne świąteczne ozdoby, kieliszki na jajka  oraz figurki.

Koszyczki ceramiczne w kilku kształtach i rozmiarach w przeróżnych dekoracjach bez żadnych dodatków stanowią ozdobę naszego wnętrza, jeżeli dołączymy do tego ceramiczne jajka, solniczki w tradycyjnych kształtach lub malutkie kurki na sól i pieprz, zajączki i miski na żurek z pokrywką wykończoną figurką dużego koguta lub drobnej kurki tworzy nam się typowo świąteczna zastawa stołowa.

Żurek pod przykryciem pozostanie ciepły, a duża kura z pokrywą skryje pieczone, wykwintne danie. Wybór dekoracji z serii wielkanocnych w połączniu świątecznych form sprawi, że inne dodatki mogą nie być już potrzebne. Nasz stół wielkanocny będzie kompletny, będzie praktyczny ze względu na formy naczyń i piękny ceramiczną dekoracją, najlepszych i bardzo twórczych projektantów w najlepszej, bolesławieckiej ceramice.

 

Dodaj komentarz