You are currently viewing ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Czas Świąt Bożego Narodzenia to magiczny okres w naszym życiu. Spędzamy godziny na przygotowaniach duchowych, na porządkach, zakupach, poszukiwaniach pomysłów na wyszukane dania i wyjątkową dekorację domu. Szczególnie miejsce w naszych wnętrzach zawsze zajmuje choinka, pachnące drzewko ubrane w najpiękniejsze bombki i ozdoby świąteczne, ze świecącymi lampkami pozwala poczuć magię świąt i stworzyć prawdziwy domowy klimat.

Aby umożliwić używanie ceramicznych naczyń nie tylko w kuchni czy jadalni, projektanci „Ceramiki Artystycznej” zaproponowali zupełnie inny niż dotychczas asortyment, ceramiczne ozdoby choinkowe, bombki i aniołki, miniaturowe kubeczki, filiżanki oraz czajniczki, wszystkie z możliwością powieszenia na choince, pięknie pomalowane i błyszczące. Niezwykłe jest, że każda ozdoba może być w innej dekoracji, co stworzy bajecznie kolorowe drzewko a nam pozwoli cieszyć się ulubionymi wzorami nie tylko na talerzach. Możemy ubrać drzewko w tych samych kolorach, jak ulubiona zastawa stołowa, dołączyć świeczniki lub lampiony w kształcie Mikołajów lub bałwanków i cieszyć się magią barw.

Zastawa stołowa jest najważniejsza, talerze obiadowe, deserowe i bulionówki na barszcz z uszkami a także pozostałe naczynia ułożone są zawsze na białym obrusie, który będzie pasował do wszystkich kolorów naczyń i dodatkowo podkreślał ich wzór. Kolekcje naczyń bożonarodzeniowych od lat cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wyjątkowość i piękny wygląd.

Projektanci „Ceramiki Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu w swojej twórczości poświęcają wiele czasu na poszukiwania wzorów idealnie pasujących do świąt. Misternie układają rzędy stempli na talerzach składające się z wzorów choinek, gwiazdek, liści ostokrzewów, kwiatów poinsecji, czerwonych lub kremowych i uzupełniają przestrzeń w swój charakterystyczny sposób.

 

W tym roku propozycja naszych projektantów to dekoracje z dominacją ciemnoniebieskiego kobaltu i szarości, tak jak delikatne, malutkie, kobaltowe gwiazdki, lub wzór z jasno i ciemnoniebieskim kolorem z akcentami czerwonych drobnych stempelków. Dekoracje są delikatne i  kolorystycznie stonowane, nie będą dominowały nad przygotowanymi pysznymi daniami wigilijnymi. A jednak będą pierwszym, co przyciągnie wzrok naszych gości, którzy spojrzą na naszą piękną choinkę z ceramicznych ozdobami, na ceramiczne świeczniki lub wazony ze świąteczną dekoracją oraz na najpiękniejszą zastawę stołową z „Ceramiki Artystycznej” wykonaną właśnie z myślą o tym szczególnych dniu Wigilii Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz