Pracujemy nad ….

Poszukiwania nowych wzorów towarzyszą naszym projektantom niemal od zawsze. Bardzo często piszemy o tym, skąd czerpią inspiracje i co skłania ich do zaprojektowania takiej lub innej formy. Obserwacje otoczenia i potrzeby konsumentów są chyba najbardziej oczywistą odpowiedzią, gdyż bez wątpienia artyści tworzą dla ludzi.

Mariusz Ochocki, Kierownik Artystyczny w „Ceramice Artystycznej”, Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu od wielu lat projektuje formy, które służą zwykłym ludziom w ich codziennym życiu. Tworząc naczynia ceramiczne pasjonuje się cennym środowiskiem oraz bardzo uważnie obserwuje trendy i stara się podążyć na galopującym światem. Jego trafne projekty wielokrotnie zyskały uznanie, wygrywając w wielu prestiżowych konkursach jako najlepsze, np. nagrodę Dobry Wzór, Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie w latach 2018 za zestaw naczyń w kształcie ryb, w 2022 roku za zestaw wazonów, a w 2023 roku za projekt podstawek na szczotki do zębów oraz zestawu biurowego.

Najnowsze projekty, które wkrótce zostaną wdrożone do produkcji to zestaw owalnych półmisków w trzech rozmiarach, duży w rozmiarze 30,5/18 cm, średni  28/16 cm oraz najmniejszy 25,5/15 cm. Półmiski są wysokie na 2,5 cm i wyjątkowo jak na naszą kamionkę cienkie. Nie tracą jednak na swoich walorach użytkowych. Nadal można używać je w piekarniku, lub w zmywarce. Nadal są pięknie malowane w dekoracjach standardowych i unikatowych, są bardzo trwałe i praktyczne.

 

Zestaw półmisków może być łatwo przechowywany, ten sam kształt naczyń ułatwi złożenie ich w naszych małych szafkach po zakończonej uczcie. Jednakowe kształty naczyń będą spójne z pozostałą zastawą stołową a ze względu na swój kształt łatwo, dopasują się do okrągłych talerzy i misek.

 

W tym momencie możemy uruchomić naszą wyobraźnię i znaleźć potrawę, którą ułożymy na nowym półmisku. Płaski kształt znacznie ułatwi ten trudny wybór, mięsa, sery, owoce, warzywa będą tym wszystkim, co spotka się z entuzjazmem naszym i naszych miłych gości. Wypróbujmy sami, a z pewnością po pewnym czasie półmiski będą po prostu niezbędne.

 

Dodaj komentarz