NIEZWYKLE CIEKAWY KUBEK

Niezwykle ciekawe kształty – czyli opowieść o ceramice doskonałej.

Najstarszym a zarazem najbardziej popularnym kształtem produkowanym w „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu jest kubek numer 005. Kubek w niewielkim rozmiarze ( wysokość 8,0cm, pojemność 0,20l.) został zaprojektowany przez Bronisława Wolanina, długoletniego Kierownika Artystycznego w naszej spółdzielni w roku 1964. Od początku wzbudził wielkie zainteresowanie klientów, którzy zaciekawieni wyglądem kubka zaczęli składać zamówienia, prześcigając się w pomysłach na wykorzystanie niepozornego kubeczka. Jedni używali kubek do kawy, inni do herbaty a jeszcze inni do lemoniady. Każdy napój był dobry, aby napełnić pełen wdzięku mały kubek.

Pękaty kształt idealnie dopasowywał się do dłoni, które można było ogrzać otulając popularną „piątkę”. Stąd zrodził się pomysł na kubek do grzanego wina z dodatkiem miodu i cytryny, pełnego aromatu goździków i cynamonu, lub na ciepły i słodki kompot z truskawek. Dodatkowym atutem naczyń ceramicznych jest fakt, że długo utrzymują ciepło, są odporne na wysokie temperatury i łatwo myją się w zmywarce.

Ten bez wątpienia produkt doskonały z upływem lat zyskiwał coraz to większe grono wielbicieli, którzy doceniali walory użytkowe i wizualne kubeczka. Fakt, iż mogli kolekcjonować pękaty kubeczek w różnych dekoracjach, dodawał emocji, każdy mógł mieć taki kubek a zarazem zupełnie inny, kobaltowy, zielony, żółty, jasno lub  ciemno niebieski, w kropki, kółka, listki, kwiatki. Mógł być upiększony nawet w motylki i ptaszki, każdy mógł zakupić tej najpiękniejszy. Wachlarz dekoracji w „Ceramice Artystycznej” jak wiadomo jest ogromny i każdego roku powiększany w kilkanaście nowych zdobień, wiec nowych możliwości posiadania kubka 005 jest dosyć dużo. Dodatkowo projektanci „Ceramiki Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu tak układają wzór dekoracji, aby właśnie ten kubek prezentował się najładniej.

 

Kubek 005 trafia na wszystkie rynki handlowe w bardzo dużych ilościach, co jest prawdziwym sukcesem handlowym i potwierdzeniem, że niezależnie od dekoracji każdy chce mieć swój ulubiony i używać kubek na co tylko w danej chwili ma ochotę. Dlatego kubek 005 znalazł się w ofercie nowo otwartego Sklepu Internetowego. https://sklep.ceramika-artystyczna.pl/ a zaprezentowany w dekoracjach unikatowych jest prawdziwą perełką w kolekcji.

Dodaj komentarz