Zestaw Biurowy

„Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu posiada własną pracownię projektową i od lat wyznacza trendy w projektowaniu form i dekoracji. Projektanci swoich inspiracji szukają w życiu codziennym, w przyrodzie, w najbliższym otoczeniu, obserwują zmieniający się świat, obecną modę i w umiejętny sposób przekładają swoje wizje na projekty ceramiczne.

Mariusz Ochocki, Kierownik Artystyczny w „Ceramice Artystycznej” i Główny Projektant, od wielu lat tworzy kolekcje naczyń składające się z wielu uzupełniających się elementów. Przykładem takiej kolekcji jest zestaw do sushi, lub nagrodzona tytułem Dobry Wzór 2018 kolekcja naczyń w kształcie ryb w dekoracji Marii Starzyk, lub seria wazonów ekologicznie nawiązująca do kropli wody, która w dekoracji „serpentyny” projektu Karoliny Śliwińskiej także otrzymała tytuł Dobry Wzór 2022.

Najnowszy projekt to seria akcesoriów biurowych, to formy zaprojektowane w jednym stylu, stanowiące interesujący zestaw. Małe, okrągłe lub owalne naczynka przeznaczone na spinacze biurowe i klipsy, podłużne, niewysokie formy ceramiczne lub kubeczki  w dwóch rozmiarach na długopisy, ołówki i pisaki. Naczynka można zestawiać dowolnie, za każdym razem uzyskując efekt uporządkowania przestrzeni i ozdoby naszego miejsca pracy lub nauki.

Naczynia ceramiczne są bardzo trwałe, więc możemy mieć pewność, że będą nam służyć przez długie lata. Tą trwałość zapewniają wysoka temperatura wypału oraz ręczne, podszkliwne dekorowanie farbami ceramicznymi.

Ceramika poprzez ogromny wybór dekoracji i dostępnych kolorów może świetnie dopasować się do każdego pomieszczenia biurowego np. w stylu klasycznym lub do nowoczesnego pokoju nastolatka.

Projektanci dekoracji w „Ceramice Artystycznej” postarali się, aby dostępne w ofercie handlowej dekoracje standardowe i unikatowe odzwierciedliły walory zestawu biurowego. Maria Starzyk  na przykład zainspirowana tą ciekawą tematyką zaprojektowała dekorację standardową w monochromatyczne szlaczki nierównoległych i prowadzonych w jednym kierunku stempli, składających się z malutkich kostek lub fal i nieregularnych linii, które zupełnie odbiegającą stylem od poprzednich projektów, za to świetnie pasują do zestawu biurowego.

Komplet biurowy będzie wkrótce dostępny w ofercie handlowej i zapraszamy do zakupów, aby cieszyć się tym niezwykłym zestawem także w miejscu, gdzie spędzamy wiele godzin poza domem.

Zestaw biurowy projektu Mariusza Ochockiego w dekoracjach „Ślad” Marii Starzyk, „Spinacz” Teresy Liany oraz „Grafit” Karoliny Śliwińskiej zdobyły nagrodę specjalną „Dobra Marka 2023” przyznaną przez Prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Nagrodę przyjęliśmy z ogromną  radością i zadowoleniem, gratulując twórcom Mariuszowi Ochockiemu Marii Starzyk, Teresie Lianie oraz Karolinie Śliwińskiej.  Nagroda  Specjalna „Dobra Marka 2023” została przyznana po raz pierwszy i jest dla „Ceramiki Artystycznej” niezwykle ważnym wyróżnieniem.

 

Dodaj komentarz