You are currently viewing NIEZWYKLE CIEKAWA MISKA

NIEZWYKLE CIEKAWA MISKA

Niezwykle ciekawe kształty – czyli opowieść o ceramice doskonałej.

Miska A41 jaka forma, każdy widzi. My widzimy pierwszy projekt, pierwszą formę z gipsu, pierwsze wzory,  widzimy ogromną ilość godzin poświęconą przez zaangażowanych pracowników na stworzenie ceramiki doskonałej. Nasi klienci widzą piękny kształt, zjawiskowo pomalowany w dekoracje standardowe, unikatowe lub z serii Limitowanej Edycji, widzą kolory, wzorki, rzędy różnorodnych stempli geometrycznych lub kwiatowych, widzą trwałe naczynie ceramiczne.

 

Niezwykłe w naczyniach „Ceramiki Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu jest ich przeznaczenie, nieograniczone możliwości zastosowań dla jednego tylko naczynia, a miska A41 wpisuje się w tą tezę. Miska na owoce – tak, na sałakę – tak, naczynie na ciepłe dania – tak, forma do zapiekania – tak, a może jako dekoracja wnętrz – oczywiście, wystarczy tylko odpowiednio dobrać dekorację. Stylowa miska jest niezaprzeczalnie naczyniem uniwersalnym, nadającym się do ekspozycji ze względu na swój nietuzinkowy kształt, troszkę kwadratowy, troszkę falowany. Ta skomplikowana forma została zaprojektowana przez Bronisława Wolanina,  długoletniego Kierownika Artystycznego, Głównego Projektanta w „Ceramice Artystycznej”, który z upodobaniem tworzył tak okazałe formy i które z pasją eksponował na najlepszych wystawach swojego wzornictwa. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką Pana Wolanina, zaprezentowaną na naszej stronie internetowej https://www.ceramika-artystyczna.pl/projektant/bronislaw-wolanin/.

Miska A41 znalazła swoich odbiorców w wielu krajach świata, np. w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech i w Polsce. Klienci docenili kunszt i talent artysty plastyka Bronisława Wolanina, oraz projektantów dekoracji wykonujących zdobienia naczyń, niezwykłych artystów, którzy przez wiele lat swojej pracy zdobywali doświadczenie w dekorowaniu naczyń.

Miska A41 autorstwa Bronisława Wolanina znalazła się wśród innych naczyń w ofercie handlowej sklepu internetowego, https://sklep.ceramika-artystyczna.pl/, pomalowana w najbardziej dekoracyjne wzory unikatowe, może uchodzić za dzieło sztuki, a z pewnością za wyrób doskonały.

 

Dodaj komentarz